Zmywarka dla pary

Zmywarka jest sprzętem wyjątkowo pomocnym i praktycznym w dużych domach, gdzie naczynia brudzą się w rekordowym tempie. Pozwala na znaczne ograniczenie czasu spędzanego na ich myciu, jak również mniejsze zużycie wody. A jak wygląda to w przypadku osób mieszkających samotnie lub par? Czy w małym mieszkaniu lub domu, zamieszkiwanym przez jedną czy dwie osoby, zmywarka jest równie niezbędnym sprzętem? 

Zmywarka dla pary? Oczywiście, że tak! 

Mogłoby się wydawać, że zmywarka nie jest sprzętem kuchennym potrzebnym parze. Nic bardziej mylnego! Nawet w kuchni na co dzień używanej wyłącznie przez dwie osoby stale pojawiają się naczynia wymagające mycia, z którymi znacznie lepiej i efektywniej poradzi sobie zmywarka. Co więcej, będzie ona doskonałym rozwiązaniem na szczególne okazje, jak przyjęcia czy odwiedziny przyjaciół lub rodziny, kiedy to konieczne będzie szybkie i skuteczne umycie znacznie większej ilości naczyń. 

Warto także pamiętać, że niezależnie od tego, czy mieszkamy w większym gronie czy też wyłącznie z drugą połówką, warto zadbać o bardziej oszczędne i świadome użytkowanie wody. Zmywarka jest doskonałym sposobem na wielokrotne zmniejszenie ilości zużywanej wody, niezależnie od tego ilu użytkowników z niej korzysta.  

Jaką zmywarkę dla pary wybrać? 

Bez względu na to, czy wybierana zmywarka ma być urządzeniem dla pary czy też dla licznej rodziny, powinna ona odznaczać się wysoką jakością, łatwością użytkowania oraz odpowiednim poziomem energooszczędności. Należy więc przede wszystkim zwrócić uwagę na jej klasę energetyczną, poziom hałasu oraz ilość wody zużywanej podczas jednego mycia. Ponadto warto także oczywiście dopasować jej gabaryty do własnych potrzeb, ale także do posiadanego metrażu. Do małej, kompaktowej kuchni lepiej będzie wybrać równie niedużą zmywarkę o szerokości 45 centymetrów. W przypadku bardziej przestronnych wnętrz warto jednak zainwestować w nieco większe urządzenie. Zmywarka 60 – wolnostojąca lub do zabudowy – z pewnością wystarczy parze zarówno na co dzień, jak i podczas wizyt gości czy szczególnych okazji i przyjęć. Ponadto bardziej pojemny sprzęt może być także inwestycją na przyszłość, kiedy to w domu pojawi się kolejny, najmłodszy członek rodziny. 

Pary wybierające pojemną zmywarkę o szerokości 60 centymetrów, powinny zwrócić uwagę na programy oraz dodatkowe funkcje, w jakie jest ona wyposażona. Szczególnie przydatny może być tu program krótki 30 min., który pozwala zmywarce dopasować optymalne zużycie wody i energii do wnętrza wypełnionego naczyniami mało zabrudzonymi lub też z połową załadunku. To wyjątkowo praktyczne rozwiązanie dla pary, która być może nie zawsze będzie w stanie zapełnić zmywarkę do pełna w krótkim czasie.  

Zmywarka dla dwojga – o czym jeszcze pamiętać? 

Poza programem mycia z połową załadunku, w menu zmywarki powinien znaleźć się także program szybkiego mycia oraz program eko, trwający najdłużej ze wszystkich, ale jednocześnie zużywający najmniej wody. Oprócz różnorodnych, praktycznych programów pracy w zmywarce dla pary powinna znaleźć się także przydatna opcja włączenia mycia z opóźnieniem, o zaplanowanej godzinie. Wspólnie mieszkające pary to najczęściej osoby młode, studiujące, dużo pracujące lub łączące jednocześnie naukę z pracą. Opcja włączenia mycia w wybranej godzinie, jak również często towarzysząca temu funkcja łączenia urządzenia ze smartfonem może być w tym wypadku niezwykle pomocna.  

Ważną funkcją, na która powinny zwrócić uwagę osoby, które chcą oszczędzać i dbać o środowisko to: 

Zmywarki QuickSelect z ECOMETREM – intuicyjny interfejs pozwoli Ci wybrać najbardziej ekologiczny cykl mycia. 

Na panelu zmywarki zamontowany jest ecometr, dzięki któremu możemy monitorować na bieżąco zużycie wody i energii, a tym samym dbać, by być eko. Ecometr pokazuje, w jaki sposób wybór programu wpływa na zużycie wody i energii. Im więcej świeci się pasków, tym niższe jest zużycie. ECO – wskazuje najbardziej przyjazny środowisku wybór programu dla średnio zabrudzonych naczyń. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając wolnostojącą czy przeznaczoną do zabudowy zmywarkę dla pary? Dla świeżo upieczonych małżonków czy młodych zakochanych może to być jeden z pierwszych wspólnych zakupów do nowego lokum, dlatego też istotny będzie tu również aspekt estetyczny. Warto wspólnie wybrać zmywarkę, która będzie nie tylko energooszczędna, praktyczna i funkcjonalna, ale także dopasowana do ogólnej stylistyki kuchni.  Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top