Jak prawidłowo wyczyścić pralkę

Aby skutecznie wyczyścić pralkę, będziesz potrzebował kilku informacji. Oto kilka wskazówek. Upewnij się, że wąż doprowadzający wodę nie jest uszkodzony. Może on bowiem zasysać wodę z pralki i powodować problemy z jej odprowadzaniem. Następnie sprawdź, czy wewnątrz pralki nie ma brudu i zanieczyszczeń. Jeśli zauważysz coś podejrzanego, usuń to. Następnie uruchomić maszynę z cyklem zimnej wody, aby wypłukać każdą pozostałą wodę.

Brudna myjka jest pożywką dla bakterii. Jeśli pozostanie nieczysta, bakterie mogą spowodować, że twoje pranie będzie miało nieprzyjemny zapach. Aby temu zapobiec, czyść ją regularnie. Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w podręczniku. Czyszczenie może odbywać się co tydzień lub co miesiąc, w zależności od rodzaju urządzenia, które posiadasz. Jeśli jednak chcesz głęboko wyczyścić urządzenie, upewnij się, że najpierw zapoznasz się z instrukcją obsługi. W ten sposób poznasz dokładny proces czyszczenia dla swojego konkretnego modelu.

Dobrym sposobem na pozbycie się włosów z pralki jest użycie octu. Możesz użyć szmatki nasączonej roztworem jednej części octu i połowy wody. To usunie luźny brud z mieszadła i części gumowych. Jeśli Twoja maszyna jest ładowana od góry, możesz użyć szmatki nasączonej octem do przetarcia zewnętrznej części. Rozcieńczony roztwór białego octu jest również skutecznym środkiem czyszczącym, ale może uszkodzić gumę.

Możesz również użyć octu do czyszczenia wnętrza pralki. Ma on właściwości antybakteryjne i pomoże zredukować zapach. Filiżanka octu w gorącej wodzie będzie również pracować, aby usunąć plamy z dozowników. Inną opcją jest namoczenie wyjmowanych części pralki w roztworze octu. Aby utrzymać pralkę w stanie jak najbardziej higienicznym, należy upewnić się, że zamykamy ją zawsze, gdy nie jest używana.

Aby wyeliminować pachnące stęchlizną ubrania, należy najpierw wyczyścić gumową uszczelkę. To właśnie ona jest sprawcą stęchłego zapachu Twojego prania. Uszczelka jest podatna na pleśń i grzyb, ponieważ resztki detergentu nie zostały usunięte z maszyny. Aby usunąć uszczelkę, można użyć rozcieńczonego roztworu wybielacza. Aby zapobiec rozwojowi pleśni i grzybów, wysusz drzwi po czyszczeniu.

Po wyczyszczeniu szuflady na detergenty, należy wyczyścić zewnętrzną część pralki. Należy unikać używania ostrych środków czyszczących, ponieważ mogą one uszkodzić zewnętrzną część. Po wyczyszczeniu bębna można zwrócić zasobniki na detergenty i śmigać z nim w pozycji otwartej, aby części mogły wyschnąć. Na koniec należy użyć szmatki czyszczącej nasączonej octem. Ten roztwór czyszczący pomoże usunąć wszelkie pozostałości mydła i płynu do zmiękczania tkanin.

Ważne jest, aby zachować otwartą uszczelkę pralki, regularnie ją wycierając. Zapobiegnie to zbieraniu się świeżych zanieczyszczeń w filtrze odpływowym. Dodatkowo należy wybrać odpowiedni detergent. Różne marki detergentów mają różny stopień nasączenia. Unikaj używania płynów zmiękczających lub dodatkowych detergentów, ponieważ mają one tendencję do pozostawiania osadów w pralce, co przyczynia się do powstawania zapachu i pleśni.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top