Jak prawidłowo czyścić pralkę

Istnieje wiele sposobów na czyszczenie pralki. Używanie nadtlenku wodoru i białego octu jest jednym sposobem na usunięcie brudu. Czyściciele rur i stare szczoteczki do zębów mogą być przydatne w czyszczeniu szczelin i zakamarków w pralce. Następnie można uruchomić pralkę na gorąco, aby usunąć piana mydlana. Możesz również użyć octu i sody oczyszczonej do czyszczenia pralki, ponieważ te dwa składniki mają różne efekty na urządzeniu.

Zależnie od rodzaju ubrań, które myjesz, możesz potrzebować zrobić głębokie czyszczenie częściej. Najlepsza częstotliwość czyszczenia pralki to co jeden do trzech miesięcy. Powinieneś to zrobić, gdy tylko zauważysz, że maszyna jest brudna. Jednak jeśli mieszkasz w obszarze, który dostaje dużo wilgoci, możesz chcieć czyścić ją częściej. Poza tym regularne głębokie czyszczenie zapobiega również powstawaniu bakterii i innych zapachów.

Kiedy skończysz z czyszczeniem pralki, nadszedł czas na wyczyszczenie jej zewnętrznej części. Upewnij się, że nie używasz żadnych ostrych środków czyszczących, ponieważ mogą one spowodować trwałe uszkodzenie. Po usunięciu brudu i plam, upewnij się, że umieściłeś z powrotem tace na detergenty. Możesz otworzyć drzwi podczas suszenia pralki, aby zapobiec zatkaniu ich gruzem. Jeśli masz pralkę ładowaną od góry, możesz użyć tych samych technik, aby ją oczyścić.

Dodanie octu i sody oczyszczonej do gorącej wody pomoże oczyścić bęben pralki. Podczas gdy efekt fizzing z octu i sody oczyszczonej będzie agitować twarde osady, to nie usuwa właściwości dezodoryzujących sody oczyszczonej. Oprócz octu i sody oczyszczonej, możesz również użyć zwykłej sody oczyszczonej, aby usunąć bakterie powodujące nieprzyjemny zapach i zanieczyszczenia. Następnie użyj szmatki do czyszczenia nasączonej octem, aby wyszorować zewnętrzną część pralki. Uważaj, aby nie używać amoniaku lub wybielacza, ponieważ mogą one uszkodzić emalię.

Kolejna metoda, którą możesz wykorzystać do czyszczenia pralki to ocet i soda oczyszczona. Ocet nie tylko zabije bakterie i zapobiegnie bakteriom, ale także zdezynfekuje wnętrze pralki. Ta metoda może być również używana do czyszczenia dozownika zmiękczacza tkanin lub zbiornika wybielacza. Upewnij się, że po zastosowaniu roztworu octu do wnętrza pralki, należy ją dokładnie wypłukać. I pamiętaj, aby zachować otwarte drzwi podczas czyszczenia wnętrza pralki, aby uniknąć uszkodzenia wnętrza.

Jeśli nie jesteś pewien, jak wyczyścić swoją pralkę, zawsze możesz spróbować metody octu i sody oczyszczonej. Jest ona skuteczna w rozbijaniu szumów mydlanych i twardej wody. Roztwór octu również dezynfekuje całą pralkę. Aby to zrobić, wystarczy napełnić pralkę gorącą wodą i trzema filiżankami octu i mieszać przez godzinę. Jeśli chciałbyś wyczyścić pralkę bez użycia octu, możesz wymieszać sodę oczyszczoną z wodą.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top