Jak odświeżyć pralkę – domowe sposoby na czyszczenie

Jeśli Twoja pralka potrzebuje odświeżenia, oto kilka domowych sposobów na jej wyczyszczenie. Najczęstszym obszarem, który może się zabrudzić jest uszczelnienie drzwi, więc jeśli zauważysz, że uszczelnienie jest zatkane brudem, to dobrym pomysłem jest wyczyszczenie go pastą zrobioną z sody oczyszczonej i octu. Jest to bardzo skuteczny i szybki sposób na pozbycie się zabrudzeń, a także zapobiegnie poważnym problemom pralki w przyszłości.

Aby pozbyć się tego problemu, można dodać do wody kilka kropel białego octu lub wody utlenionej. Roztwór ten należy dodać do cyklu prania pralki w temperaturze 40 oC. Użyj szmatki lub gąbki do czyszczenia, aby zetrzeć szumowiny mydlane. Możesz również użyć środków do czyszczenia rur i starej szczoteczki do zębów, aby wyszorować szczeliny maszyny. Dla trudniejszych plam, możesz użyć komercyjnego rozwiązania.

Jeśli nie możesz znaleźć żadnego rozwiązania czyszczącego, możesz dodać odrobinę sody oczyszczonej do wody przed uruchomieniem gorącego cyklu mycia. Upewnij się, że czekasz godzinę lub tak po cyklu jest kompletny, aby umożliwić ocet i soda oczyszczona w pełni pracować ich magii. Jeśli problem nadal występuje, uruchom kolejny gorący cykl, aby wypłukać ubrania. Następnie pozwól im wyschnąć. Możesz powtórzyć ten proces kilka razy.

Użycie białego octu może również odświeżyć pralkę. Może zabić bakterie, pleśń i grzyby, a jego kwasowość może rozpuścić kamień i inne osady w rurach. Soda oczyszczona to kolejny skuteczny środek na zapachy z pralki. Wlej trochę octu do komory na detergenty i pozostaw pralkę na pół godziny. Po zakończeniu cyklu, pozostawić maszynę otwartą i pozwolić jej wyschnąć.

Używanie mieszaniny białego octu i gorącej wody jest skutecznym sposobem na odświeżenie pralki. Aby użyć tego rozwiązania, dodaj pół galonu białego octu do pralki i pozostaw go na godzinę lub tak. Po tym, jak mieszanina jest zrobiona, możesz przetrzeć zewnętrzną część pralki ściereczką z mikrofibry zanurzoną w roztworze octu. Możesz również wyszorować zmiękczacz tkanin lub dozownik wybielacza starą szczoteczką do zębów.

Jeśli twoja pralka nie jest coraz czystsza, jak powinna, to dobry pomysł, aby ją odkamienić. Dobrą zasadą jest odkamienianie pralki co miesiąc, aby utrzymać z dala brud i zanieczyszczenia. Należy również czyścić wszystkie części pralki, w tym filtry kłaczków. Czyść je ręcznie co sześć miesięcy. Możesz również użyć sody oczyszczonej. Możesz użyć dowolnego z powyższych składników, jeśli chcesz.

Jednym z najprostszych i najtańszych środków czyszczących jest ocet. Tę naturalną substancję można wlać do pralki, co wyeliminuje szumy mydlane i trudne osady mineralne. Pomocne w tym procesie jest również wiadro i gąbka. Stosowanie tych rozwiązań może poprawić wygląd pralki i odświeżyć jej zapach. Po wypróbowaniu jednego z tych rozwiązań czyszczących, będziesz zaskoczony tym, jak dobrze działają.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top