Jak odświeżyć pralkę – domowe sposoby

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest owocem naszego partnerstwa z agd-dlaciebie.pl

Jeśli jesteś zmęczony nieświeżymi ubraniami i zapachem z pralki, wypróbuj te domowe środki na odświeżenie pralki. Te metody działają dzięki użyciu kombinacji octu i wody. Mieszanka octu i wody może być użyta do czyszczenia wewnętrznych elementów roboczych pralki. Aby ten proces czyszczenia był skuteczny, musisz wzburzyć roztwór octu i wody i pozostawić go na godzinę. Następnie należy użyć roztworu octu i wody do czyszczenia dozowników i uszczelek. Możesz również przetrzeć zewnętrzną część maszyny za pomocą tego rozwiązania.

Aby odświeżyć pralkę, możesz połączyć roztwór dwóch filiżanek białego octu i 10 kropli olejku eterycznego. Olejek eteryczny pomaga usunąć osady mineralne, natomiast ocet działa jako łagodny środek dezynfekujący. Jeśli nie możesz znaleźć olejku eterycznego, możesz dodać do mieszanki łyżeczkę sody oczyszczonej. Następnie wyczyść wszystkie części, przecierając je wilgotną bawełnianą szmatką i szorując dokładnie octem. W przypadku plam można również użyć mieszaniny sody oczyszczonej i wody, aby je wyszorować.

Innym skutecznym środkiem jest dodanie do wody mieszaniny octu białego destylowanego i sody oczyszczonej. Kwasowość octu pomoże usunąć szumy mydlane i osady wapienne z rur. Soda oczyszczona, z drugiej strony, będzie również oczyścić szumowiny i dezodoryzacji urządzenia. Wymieszaj te dwa składniki i pozostaw je w pralce na około minutę. Następnie uruchom cykl wash.

Czyszczenie gumowych uszczelek pralki to dobry sposób na usunięcie kurzu i pleśni, które zebrały się na zewnątrz. Proces czyszczenia jest również łatwiejszy niż coroczne czyszczenie, ponieważ gumowe uszczelki można łatwo wyczyścić, przecierając je miękką szmatką nasyconą wodą z mydłem i delikatnie je podnosząc. W przypadku uporczywego brudu można użyć szczoteczki do zębów, aby go wyszorować. Jest to prosty, ale skuteczny sposób na odświeżenie pralki i zapobieganie przyszłym problemom.

Inną łatwą metodą jest czyszczenie szuflady na detergenty. To częsty błąd, który popełniają użytkownicy: nie czyszczą przestrzeni między drzwiczkami a bębnem. Gumowa uszczelka zapobiega rozlewaniu się wody wewnątrz urządzenia, ale może też ukrywać brud i nadmiar detergentu. Gdy już powstanie pleśń, może być trudna do usunięcia. Dlatego zamiast tego użyj destylowanego białego octu i sproszkowanego detergentu. Po tym, będziesz zaskoczony tym, jak odświeżająca będzie Twoja pralka!

Innym środkiem zaradczym jest dodanie czterech filiżanek białego octu do pralki. Działa on cuda w odświeżaniu pralki i zapewnieniu, że Twoje ubrania są czyste i świeże. Po kilku godzinach powinieneś mieć świeżo pachnącą pralkę. W tym celu możesz również użyć białego octu i wybielacza. Niechlorowany wybielacz jest bezpieczny i zalecany przez producentów. Ocet możesz zastąpić innym środkiem chemicznym, np. kwaskiem cytrynowym. Niektórzy producenci polecają również wybielacz chlorowy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top