Co należy wziąć pod uwagę wybierając zlewozmywak

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu przewodnikpanidomu.pl

Jeśli planujesz sprzedać swój dom w najbliższej przyszłości, możesz chcieć wziąć pod uwagę rozmiar zlewu w swojej kuchni. Wybór właściwego rozmiaru może uratować Cię przed bólem pleców, kapiącymi zlewami i innymi problemami. Według ostatnich badań, 40% nabywców domów wolałoby kupić dom, który jest już wykończony bez przebudowy. Zły rozmiar zlewu może odstraszyć potencjalnych nabywców lub spowodować, że twój dom pozostanie na rynku dłużej niż musi.

Zlew, który wybierzesz, będzie punktem centralnym pokoju. Powinien uzupełniać resztę pokoju i istniejący projekt. Wysoki zlew będzie dobrze pasował do wysokich garnków. Upewnia się rozliczać dla ten wysokości gdy wybierający styl i głębię twój zlew. Należy również rozważyć wykończenie baterii i spryskiwacz. Ciężki spryskiwacz może z czasem opaść. Ostatecznie, należy wybrać zlew w oparciu o swoje potrzeby i budżet.

Rozmiar kuchni i rodzaj blatów można również wpłynąć na wybór zlewu. Chcesz zlewozmywak, który mieści się w budżecie, ale również uzupełnia przestrzeń, którą masz do dyspozycji. Rozważ również ogólny rozmiar kuchni. Mały zlew zostanie połknięty przez przestronny pokój, podczas gdy ogromny zlew typu farmhouse z widocznym fartuchem przytłoczy małą kuchnię. Jeśli pokój jest wystarczająco duży, możesz dodać większy zlew.

Głęboki zlew jest idealny dla dużych garnków i patelni, podczas gdy undersized jeden może być trudny do czyszczenia. Duże garnki i patelnie mogą utknąć w niewymiarowym zlewie i spowodować bałagan. Dodatkowa przestrzeń jest zawsze pomocna przy przygotowywaniu jedzenia i sprzątaniu. Wybierz zlew z baterią spłukującą i zintegrowanymi deskami odpływowymi, aby zwolnić miejsce na blacie. Zlew ze zintegrowanymi deskami spustowymi jest dobry dla ludzi, którzy chcą przechowywać przybory kuchenne i wares.

Aby uzyskać odpowiedni zlew zastępczy, należy zmierzyć aktualny pion. Jeśli zlew ma nisko zawieszone szafki nadblatowe, może nie odprowadzać wody prawidłowo. W zależności od wielkości lady, być może trzeba będzie dokonać modyfikacji za ścianą. Zlew z wystarczająco głęboką komorą pomoże Ci sięgnąć do baterii bez nadwyrężania pleców. Tak więc, kluczowe jest, aby zmierzyć wszystkie aspekty swojego zlewu przed podjęciem decyzji o nowym zlewie.

Przed wyborem zlewu należy wziąć pod uwagę jego wygląd, trwałość i cenę. Zlewozmywaki kompozytowe granitowe są trwałe i mało wymagające w utrzymaniu. Ale ich wadą jest to, że wymagają mocniejszych blatów niż tradycyjne zlewy. Zlewozmywaki granitowe kompozytowe są jednak dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Obecnie dostępnych jest wiele opcji – od białych i beżowych po czarne. Jeśli masz dodatkowy budżet, możesz również wybrać zlew kompozytowy.

Poza rozmiarem i projektem, materiał zlewu kuchennego jest kolejnym ważnym czynnikiem. Granit i stal nierdzewna są zarówno trwałe, jak i łatwe do czyszczenia. Oba materiały są odporne na zarysowania, co czyni je idealnymi dla każdej kuchni. Jeśli jednak nie jesteś fanem dźwięku, możesz zdecydować się na zlewy z kamienia naturalnego. Najważniejsze jest, aby wybrać zlewozmywak, który dobrze komponuje się ze stylem Twojej kuchni.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top