Ile energii elektrycznej zużywa Twoja kuchenka mikrofalowa?

Ilość energii elektrycznej zużywanej przez kuchenkę mikrofalową zależy od jej mocy oraz godzin, w których jest używana. Większość zakładów pobiera opłaty na podstawie kilowatogodzin, które zużywasz, co jest sumą zużycia energii przez obciążenie razy liczba godzin. Mikrofalówka o mocy 800 watów zużyje około dwudziestu czterech kWh w ciągu miesiąca. Jednak mikrofalówka, która wykorzystuje sto watów, zużywa mniej energii elektrycznej niż mikrofalówka o mocy 400 watów.

Ilość energii elektrycznej, którą wykorzystuje Twoja kuchenka mikrofalowa, będzie zależała od mocy, ustawień temperatury i godzin pracy. Ogólnie rzecz biorąc, mikrofalówka z 1000 watowym ratingiem mocy może zagotować filiżankę lodowatej wody w dwie minuty. Te z 650-700 watami mogą gotować filiżankę lodowatej wody w około trzy minuty. Następnie są mikrofalówki, które zużywają dwieście watów energii elektrycznej, które nie są tak wydajne.

Inny czynnik, który może przyczynić się do tego, ile energii elektrycznej zużywa twoja kuchenka mikrofalowa, to rozmiar jej jamy. Jeśli jest ona zbyt duża, będziesz musiał użyć większego urządzenia. Podobnie, jeśli używasz mniejszej mikrofalówki, będziesz musiał gotować swoje posiłki na jednej patelni, a nie na dwóch lub trzech. Poza tym, temperatura pracy kuchenki mikrofalowej również odgrywa ważną rolę w tym, ile energii elektrycznej zużywa.

Przy porównywaniu zużycia energii, weź pod uwagę moc wyjściową różnych typów mikrofal. Na przykład, typowa mikrofalówka o mocy stu watów zużywa 1200 watów, podczas gdy mała mikrofalówka o mocy 450 watów zużywa około stu watów. Przeciętna mikrofalówka zużywa około trzech czwartych tej ilości, co czyni ją bardziej wydajnym urządzeniem niż kuchenka gazowa. Jednak fale cieplne mikrofalówki koncentrują się na cieczy wewnątrz, a nie na powietrzu wokół mikrofalówki.

Oceny mocy wyjściowej są wymienione na tabliczce znamionowej i znakach sprzedaży mikrofalówki. Oceny te odnoszą się do maksymalnej mocy wyjściowej podczas gotowania na wysokich temperaturach. Większość nowoczesnych mikrofalówki zakres między sześćset i jeden tysiąc watów. Im wyższa moc, tym szybciej i bardziej równomiernie ugotuje się jedzenie. Mikrofalówki posiadają ustawienie mocy, zazwyczaj jest to ustawienie „wysokie”, ale może być dostępna ręczna funkcja zmniejszania mocy. Modele o niższej mocy są tańsze w eksploatacji na minutę.

Choć przeciętna kuchenka mikrofalowa zużywa około dwustu kilowatogodzin rocznie, mikrofalówka jest przykładem urządzenia o dużej mocy. Nawet jeśli nie jest używany tak często, to nadal zużywa ogromną ilość energii elektrycznej w porównaniu do mikrofalówki o niskiej mocy. A im więcej watów używasz, tym więcej energii będziesz musiał zapłacić w dłuższej perspektywie.

Oprócz watów, ustawienie temperatury w kuchence mikrofalowej również określi, ile energii elektrycznej zużywa. Mikrofalówka zużywająca cztery waty na 24-godzinnym trybie czuwania zużyje 35 kilowatów rocznie. Oprócz zwiększonego zużycia energii, mikrofalówka, która jest używana tylko przez połowę czasu, będzie miała wyższy rachunek za prąd. A mikrofalówka, która używa trybu o niskiej mocy, będzie w stanie ugotować więcej jedzenia, ale zajmie to też więcej czasu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top