Jak intensywność działania suszarki wpływa na włosy?

Jak intensywność działania suszarki do włosów wpływa na włosy? Być może zauważyłaś, że intensywność suszenia zmienia się drastycznie przy różnych typach żarówek. Powodem tego jest fakt, że opór żarówki jest różny. Żarówka, która pali się z mocą 60 watów ma grubszy żarnik niż żarówka, która pali się z mocą 100 watów. Żarówka nocna zużywa mniej więcej tyle samo energii elektrycznej, co suszarka do włosów o mocy 1500 watów, ale jej intensywność jest znacznie niższa niż intensywność żarówki.

Przy zakupie suszarki do włosów należy zwrócić baczną uwagę na moc. Im wyższa moc, tym gorętszy strumień powietrza. Jeśli zależy Ci na szybkim wysuszeniu włosów, wybierz suszarkę o dużej mocy. Urządzenia o dużej mocy wysuszą Twoje włosy szybciej i wystarczą na dłużej. Jednak dla niektórych rodzajów włosów bardziej odpowiednie mogą być urządzenia o niskiej mocy. Podobnie, moc suszarki do włosów jest ważna do rozważenia, ponieważ koreluje z żywotnością urządzenia. Urządzenia o niższej mocy pozwolą zaoszczędzić pieniądze na energii elektrycznej, ponieważ będą działać z mniejszą prędkością.

Suszarka do włosów wykorzystuje trzy formy energii: elektryczność, pole magnetyczne i powietrze. Ładunek elektryczny jest przekształcany w ciepło przez cewkę drutu wewnątrz suszarki. Większość suszarek do włosów wykorzystuje cewki z drutu nichromowego, które nie utleniają się i szybko się nagrzewają. Ciepło wytwarzane przez te trzy formy energii jest uwalniane do włosów przez dyszę i jest kontrolowane przez użytkownika poprzez regulację ilości energii elektrycznej przepływającej przez cewkę.

Wiele suszarek do włosów koncentruje się na efekcie grzewczym, intensywności wiatru i wyglądzie zewnętrznym, podczas gdy tradycyjne suszarki do włosów nadal mają wiele problemów związanych z ich konstrukcją i użytkowaniem. Na RYS. 2 przedstawiono połączenie pomiędzy pionowym silnikiem a łopatkami wentylatora konwencjonalnej suszarki do włosów. Szybkie obroty silnika napędzają łopatki do obracania się i wytwarzania podgrzanego gazu. To ciepło jest następnie przekazywane przez dyszę i wychodzi przez wylot powietrza 14, który znajduje się na suszarce do włosów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top