Ile energii elektrycznej zużywa mikrofalówka?

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym rubik-agdrtv.pl

Ilość energii elektrycznej zużywanej przez kuchenkę mikrofalową zależy od kilku czynników, w tym mocy i godzin użytkowania. Ponieważ energia elektryczna jest zasobem ograniczonym, firma energetyczna pobiera opłaty od klientów za całkowitą ilość energii zużytej przez obciążenie, takie jak kuchenka mikrofalowa. Typowa kuchenka mikrofalowa zużywa około 1,2 kilowatogodzin na godzinę, co sprawdza się do około 14 centów na godzinę.

1 100-watowa mikrofalówka będzie gotować jedzenie szybko, podczas gdy 700-watowa zajmie więcej. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa moc, tym szybciej gotuje. Ponieważ mikrofalówka nie podgrzewa swojego naczynia do gotowania, jej zużycie energii koncentruje się na wytwarzaniu magnetronów, a nie samej żywności. Podczas gdy wyższa moc jest lepsza do gotowania małych ilości jedzenia, niższa moc będzie działać dla większych potraw.

Jeśli jesteś zaniepokojony ilością energii elektrycznej używanej przez mikrofalówkę, przeczytaj uważnie etykietę. Większość modeli będzie podawać ilość potrzebnej energii elektrycznej i ile prądu zużywają. Ogólnie rzecz biorąc, mikrofale mają moc od 600 do 1300 watów. Im wyższa moc, tym szybciej i bardziej równomiernie ugotowane jedzenie. Ustawienie mocy na większości mikrofalówek będzie również wymieniać jej moc. Moc ta może być obliczona przez pomnożenie napięcia przez prąd. Niższy poziom mocy będzie zużywał mniej energii elektrycznej na minutę, ale musisz być pewien, że używasz właściwego ustawienia.

Jeśli martwisz się o zużycie energii elektrycznej, warto przeczytać instrukcję producenta. W instrukcji powinna być podana również moc wyjściowa i moc wejściowa. Używanie kuchenki mikrofalowej codziennie przez piętnaście minut może zużywać do 300 watów. Każdy wat jest równy około pięciu centów dziennie, a roczny koszt to około 1 050 dolarów. Różnica w kosztach będzie się różnić, ale powinieneś być świadomy wszelkich potencjalnych rachunków za prąd związanych z mikrofalówką.

Choć typowa kuchenka mikrofalowa zużywa około 70 godzin na podgrzewanie żywności, to zużywa energię przez cały rok na swój zegar cyfrowy i elektroniczne kontrole. Jednak nie zawsze tak jest. Oprócz podgrzewania żywności, mikrofalówki marnują również znaczną ilość energii w trybie czuwania, wymagając około 86 kilowatogodzin energii dla tej samej funkcjonalności. Nowe standardy ograniczą wykorzystanie energii w trybie czuwania w większości mikrofalówek do 2016 r.

Fale radiowe o wysokiej częstotliwości w mikrofalówce podgrzewają cząsteczki wody. Urządzenia o wyższej mocy nie zużywają dużo energii elektrycznej, gdy są używane przez kilka sekund, podczas gdy urządzenia o niższej mocy mogą wymagać godzin, aby podgrzać tę samą ilość jedzenia. Eksperci nazywają to wyciekającą energią elektryczną lub zużyciem w trybie czuwania. Jednak to zużycie energii nie jest prawie tak zauważalne, gdy mikrofalówka jest używana częściej niż raz na godzinę.

Inna ważna cecha kuchenki mikrofalowej to jej wnęka. Ta wnęka nie tylko zapewnia miejsce dla żywności, ale także chroni ją przed falami elektromagnetycznymi. Mikrofale wytwarzane przez magnetron utrzymują rezonans wewnątrz wnęki kuchenki mikrofalowej, zapobiegając wydostawaniu się jakichkolwiek emitowanych fal na zewnątrz. Kiedy ta przestrzeń jest czysta i wolna od zanieczyszczeń, mikrofalówka jest w stanie szybko podgrzewać jedzenie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top