Wskazówki, jak naostrzyć ostrze domowego blendera

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z

Ostrze domowego blendera może być tępe, ale istnieją sposoby, aby naostrzyć je samodzielnie. Po pierwsze, wyczyść ostrza w ciepłej wodzie z mydłem. Podczas gdy mydło może być bardzo drażniące dla skóry, należy pamiętać, że tępy nóż jest nadal ostry, jeśli jest niewłaściwie obsługiwany. Dla dodatkowej ochrony, nosić gumowe rękawice lub rękawice kuchenne, ponieważ ostrza mogą ciąć, jeśli nie przestrzegać prawidłowej techniki.

Innym łatwym sposobem na ostrzenie ostrza blendera jest użycie skorupek jaj. Są one niedrogie i łatwo dostępne, więc prawdopodobnie będziesz miał kilka pod ręką. Skorupki jaj zawierają węglan wapnia, ten sam związek chemiczny, który jest używany do polerowania diamentów. Podczas gdy skorupki jaj nie są odpowiednie dla wszystkich blenderów, działają dla niektórych typów ostrzy. Oprócz skorupek jaj, możesz również użyć skorupek jaj, aby wyostrzyć ostrze blendera.

Inna wskazówka to użycie soli. Sól może skutecznie wyostrzyć ostrze, ale musi być miękka i mieć strukturę ziarnistą, która jest jednolita. W ten sposób nie będzie powodować twardych miejsc na powierzchni ostrza. Jeśli używasz soli gruboziarnistej, upewnij się, że używasz soli koszernej, która ma jednolitą strukturę ziaren. W ten sposób możesz ścierać ostrze bez pozostawiania śladów soli.

Używanie kamienia również zadziała. Kamień o drobnym uziarnieniu jest łatwiejszy w użyciu i zajmie mniej czasu niż osełka. Możesz też użyć sproszkowanej soli kamiennej. Kamień o drobnej ziarnistości nie zaszkodzi ostrzu i nadal będzie skuteczny do ostrzenia ostrza blendera. Tak więc, jeśli szukasz szybkiego i łatwego sposobu na wyostrzenie ostrza blendera, wypróbuj powyższe wskazówki.

Przed rozpoczęciem ostrzenia ostrza blendera domowego, pamiętaj o wyczyszczeniu słoika. Ważne jest, aby dokładnie opłukać gorącą wodą z mydłem przed ostrzeniem. Upewnij się, że po umyciu słoik jest suchy. Po tym wszystkim umieść ostrzałkę w ostrzach. Następnie powoli i mocno przekręć ostrzałkę. Po naostrzeniu ostrza możesz ponownie wyczyścić dzbanek blendera i umieścić na nim z powrotem pokrywę ochronną.

Jeśli używasz domowego blendera, upewnij się, że używasz kamienia do ostrzenia. Można je znaleźć w większości sklepów z zaopatrzeniem kuchennym lub sklepów z zaopatrzeniem restauracyjnym. Jeśli ostrzysz blender, możesz również kupić kamień do ostrzenia w sklepie. Pamiętaj, że ważne jest, aby nosić grube rękawice podczas ostrzenia ostrza blendera.

Po ostrzeniu użyj kartki papieru, aby sprawdzić ostrość ostrza. Idealnie ostry nóż będzie prześlizgiwał się po kartce papieru bez zadrapań lub wywierania nacisku. Jeśli tak nie jest, powtórz proces, aż będziesz zadowolony z rezultatów. Pamiętaj, że tępy nóż jest również niebezpieczny – łatwo jest poślizgnąć się ostrzem na skórce cebuli, co może skończyć się skaleczeniem. Domowi kucharze powinni ostrzyć swoje noże dwa razy w roku lub częściej, jeśli używają ich codziennie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top