Wskazówki dotyczące używania blendera ręcznego

Blender ręczny to świetne narzędzie do robienia smoothie, domowego majonezu i kremowych zup. Z tylko jedną ręką, możesz mieszać wszystko bez problemu. Ostrze jest wystarczająco mocne, aby posiekać twarde warzywa bez rozdzierania pojemnika. Można go nawet używać do mieszania składników na dipy i sosy. Oto kilka wskazówek dotyczących korzystania z blendera ręcznego:

Po pierwsze, rozważ rozmiar blendera. Większość blenderów ręcznych jest mała i lekka, ale większe modele mogą być nieporęczne i nieporęczne. Jeśli używasz blendera do drobnych prac, możesz kupić blender ręczny z kubkiem do blendowania. Kielichy do blendowania utrzymują jedzenie blisko ostrzy, dzięki czemu uzyskuje się bardziej jednolitą konsystencję. Niektóre modele mają również dodatkowe przystawki, takie jak ostrza do siekania i ubijania.

Następnie zastanów się, jak zmiksować smoothie. Za pomocą blendera ręcznego możesz z łatwością zrobić smoothie. Zacznij od umieszczenia swoich składników w blenderze, ciężkich na dole i miękkich na górze. Następnie dołącz przystawkę do trzepaczki do korpusu silnika blendera. Miksuj mieszankę używając najniższego ustawienia mocy i najwyższego ustawienia prędkości, aż składniki zostaną równomiernie wymieszane. Pamiętaj, aby poruszać blenderem ręcznym w ruchu okrężnym podczas mieszania, aby zapewnić, że jest to gładka, równa konsystencja.

Klatka blendera ręcznego jest ważna. Ta klatka trzyma ostrze i pozwala kontrolować drobność mieszanki. Szukaj klatki z wycięciami lub szczelinami, ponieważ masywne mogą uwięzić jedzenie i spowodować bałagan w mieszaninie. Najlepsze są klatki ze stali nierdzewnej, ponieważ plastikowe mają tendencję do wypaczania się pod wpływem ciepła. Silikonowa klatka z obrzeżem ze stali nierdzewnej jest również zalecana do naczyń nieprzywierających.

Czyszczenie blendera ręcznego jest również łatwe. Po użyciu należy go dokładnie opłukać i wysuszyć. Kilka wskazówek dotyczących czyszczenia blendera ręcznego obejmuje usunięcie ostrzy, dokładne opłukanie ich gorącą wodą i dokładne wysuszenie. Jeśli nie masz czasu na czyszczenie całego ostrza, możesz odłączyć trzon blendera ręcznego i opłukać ostrza w zmywarce.

Przeczytaj instrukcję obsługi i postępuj zgodnie z instrukcjami. Może się okazać, że trzeba będzie długo blendować twardą mieszankę. Nie jest bezpieczne pozostawienie blendera działającego bez nadzoru przez dłuższy czas, ponieważ silnik przegrzeje się i wypluje mieszankę. Ponadto, nie należy wlewać zbyt dużo jedzenia do blendera ręcznego, ponieważ może to spowodować przypalenie lub złamanie ostrzy. Podobnie należy wyłączyć silnik przed wyjęciem blendera, jeśli chcesz zapobiec plamom.

Jeśli masz splątany bałagan, wyczyść go. Blendery ręczne, które działają najlepiej z silnikiem o mocy 200 lub więcej watów, powinny mieć łatwo dostępny przycisk zasilania. Powinny też nadawać się do mycia w zmywarce. Jeśli to możliwe, upewnij się, że blender ręczny nadaje się do mycia w zmywarce, abyś mógł go łatwo wyczyścić w razie potrzeby. Najlepsze blendery ręczne są wyposażone w ostrza i części, które można myć w zmywarce.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top