Jak sprawdzić wiarygodność i inwestycje dewelopera?

Obecne ceny mieszkań są zatrważająco wysokie, dlatego decydując się na zakup jakiejś nieruchomości z pewnością należy być pewnym wszelkich aspektów związanych z transakcją. To tyczy się także dewelopera. Charakter dzisiejszych czasów sprawia, że coraz częściej można natknąć się na oszustów czy po prostu osoby, które chcą nas naciągnąć na wyższe koszty. Nieważne jak dużo zamierzamy zapłacić za nieruchomość, zawsze istnieje obowiązek sprawdzenia osoby, od której kupujemy. Jak zatem sprawdzić wiarygodność i inwestycje dewelopera?

Dociekliwość i rzetelny research

Każdy deweloper powinien mieć pewną renomę na rynku. Analizując wiarygodność dewelopera trzeba sprawdzić, jak wygląda jego wizerunek w internecie. Oczywiście musimy brać poprawkę na komentarze, bo internautom zdecydowanie łatwiej pisze się te negatywne. Jednak w przypadku znacznej, wręcz dominującej liczby niepochlebnych opinii zapewne należy zrezygnować z usług danego dewelopera. Być może warto także skontaktować się z osobami, które skorzystały już z jego usług. To rzuci nam jasne światło na jakość wykonywanej pracy dewelopera. Jeśli już znajdziemy poprzednich klientów naszego potencjalnego dewelopera, warto zadać takie pytania, jak:

• w jakim stanie odbierane było mieszkanie?,

• czy transakcja przebiegła bezproblemowo?,

• w jakiej atmosferze przebiegała współpraca?,

• dlaczego zdecydowali się Państwo akurat na tego dewelopera?.

Odpowiedzi na powyższe pytania dadzą nam naprawdę wiele. W końcu chcemy wydać dużą kwotę pieniędzy, zatem naprawdę warto poświecić dłuższą chwile na weryfikację osoby, która będzie świadczyła dla nas usługi deweloperskie. Musimy być czujni i ostrożni. Z pewnością nasze postępowanie nie może cechować nadmierne zaufanie i pochopność.


Sprawdź inwestycje!

Będąc na etapie sprawdzania wiarygodności potencjalnej firmy deweloperskiej, która być może w przyszłości wybuduje dla nas nieruchomość obligatoryjnie należy sprawdzić jej historię transakcji.

Informacja o poprzednich transakcjach da nam jasną informację czy dany deweloper jest rzetelny i wypłacalny. Jak to zrobić? Tutaj znowu pojawia się wskazówka, aby skontaktować się z poprzednimi klientami, którzy potwierdzą bądź rozwieją nasze wszelkie wątpliwości. Jednak jeśli już to zrobiliśmy ale chcemy spojrzeć na to z innej perspektywy, wówczas warto sprawdzić wypłacalność danego dewelopera na w Krajowym Rejestrze Sądowym. Tam znajdziemy wszelkie ważne komunikaty, a także informacje dotyczące stanu finansowego firmy. Jeśli chcemy dopiąć weryfikację na ostatni guzik, warto także sprawdzić giełdy długów. Kupno mieszkania rozważaj z PewnyLokal!

Więcej o sprawdzeniu dewelopera: https://pewnylokal.pl/porady/jak-sprawdzic-rzetelnosc-deweloperaPodobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top