Czytnik ebook. Jaki wybrać w 2022 roku?

czytnik ebook jaki wybrać

Jeszcze kilka lat temu często mówiono, że sztuka czytania książek umiera i jest wypierana przez internet. Okazuje się jednak, że książki wciąż dobrze się sprzedają, a e-czytniki, czyli przenośne urządzenia obsługujące cyfrowe wersje książek, wiele temu zawdzięczają. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, czytnik eBooków jest poręczny i wygodny, zawsze możesz go zabrać ze sobą, Czytnik ebook, jaki wybrać – podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Czytnik ebook, jaki wybrać na początek?

Na początek powinniśmy określić budżet, jaki chcemy przeznaczyć na zakup czytnika. Możemy poruszać się w obrębie kilku fundamentalnych progów cenowych.

Pierwszy próg to kwota do 350 zł. W tej cenie będziemy mogli kupić najbardziej podstawowy model bez konieczności posiadania dodatkowych gadżetów, abyśmy mogli wygodnie cieszyć się i czytać.

Drugi próg sięga aż 550 zł, w którym znajdziemy całkiem niezłych czytelników, ubogich we wszystkie gadżety, ale w porównaniu z pierwszym progiem zawierają dodatki przydatne dla każdego Udogodnienia, nawet dla początkujących. Trzeci próg – uwaga – to aż 1000 zł, gdzie znajdziemy całkiem sporo zaawansowanych czytników z funkcjami odpowiednimi dla najbardziej wymagających czytelników. Znajdziemy tutaj modele większe niż klasyczne sześć cali. Ostatni krok to czytniki powyżej 1000 zł, możemy znaleźć nawet modele 13-calowe, które poza funkcjami zwykłego czytnika oferują funkcje notebooka.

Jaki rozmiar i rodzaj ekranu wybrać? 

Czytniki e-booków świetnie nadają się do czytania w ciągu dnia. Jednak niektóre z nich mogą być również używane w warunkach słabego oświetlenia. Muszą mieć możliwość podświetlenia tekstu. Ten podświetlany czytnik może regulować jasność, dzięki czemu możemy dostosować ją do warunków i preferencji.

Wybór rozmiaru ekranu to dość prosta sprawa, ponieważ zdecydowana większość czytników ebook dostępnych na półkach sklepowych ma dziś 6-calowe wyświetlacze. Oczywiście można znaleźć również większe modele, ale pytanie brzmi, czy jest to konieczne.6-calowy ekran to idealny kompromis między rozmiarem urządzenia a ilością tekstu mieszczącą się na stronie. Z drugiej strony, mniejsze e-booki mogły stanowić problem z ilością tekstu na stronie.

Dodatkowe funkcje

Nie wszyscy wiedzą, że czytelnicy są również idealni do czytania wiadomości. Ułatwiamy kupowanie najnowszych numerów Twoich ulubionych czasopism w najtańszej księgarni internetowej – materiał pojawi się na naszych ekranach od razu po zakupie lub prenumeracie.

Interfejs dotykowy nie tylko ułatwia obsługę urządzenia, ale także umożliwia korzystanie z innowacyjnych słowników. Czytając e-booka w języku angielskim, po prostu klikamy w niezrozumiałe słowo, a jego tłumaczenie natychmiast wyświetla się na ekranie. Niezrozumiałe słowa można również zapisać w pamięci urządzenia do późniejszego wykorzystania, abyśmy w razie potrzeby mogli szybko wrócić. Ta opcja sprawia, że zakup czytnika ebooków (więcej przeczytasz o nich tu: https://skutecznycontent.pl/ebook/) to dobry pomysł dla każdego, kto uczy się języka obcego.

Wbudowany w wielu czytnikach moduł Bluetooth pozwala urządzeniu odtwarzać dźwięk po podłączeniu do głośników lub słuchawek bezprzewodowych. Jeśli więc znudzi nam się czytanie, zawsze będziemy mogli odtworzyć na czytniku nasze ulubione audiobooki.

Czytnik ebook – przydatne akcesoria

Etui na czytnik to pierwszy zakup, który powinniśmy rozważyć po zakupie urządzenia. Główną funkcją akcesoriów jest ochrona urządzenia. Chroni ekran przed zarysowaniami, pęknięciami lub uszkodzeniami. Szeroka gama kolorów, faktur i materiałów pozwoli każdemu wybrać to, co mu odpowiada. Niektóre etui na czytniki mają dodatkowe zalety. Paski zwiększające chwyt, zapięcia magnetyczne, umieszczenie rysika lub długopisu, systemy pozwalające umieścić urządzenie jak ramkę do zdjęć to tylko niektóre z nich.

Pamięć czytnika książek mierzona jest w gigabajtach. Pozwala na przechowywanie średnio ponad 1000 tytułów. Zasada ta dotyczy około 400 stron lektury bez zdjęć. Pamiętaj, im więcej rysunków i treści, tym większa waga liczbowa książki. Problem braku miejsca rozwiązuje dokupienie dodatkowych kart pamięci. Aby łatwo znaleźć interesujące Cię tytuły, warto odwiedzić najlepsze sklepy internetowe z ebookami.Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top