Woda lejąca się z pralki – co jest przyczyną?

Jeśli zastanawiałeś się nad przyczynami zalania Twojej pralki wodą, ten artykuł jest dla Ciebie. Zamiast pędzić do najbliższego warsztatu naprawczego, wykonaj poniższe kroki, aby ustalić przyczynę wycieków wody w Twojej pralce. Po pierwsze, sprawdź węże zasilające. Czy są one prawidłowo podłączone? Jeśli nie, sprawdź je pod kątem pęknięć i dziur. Jeśli są szczelne, ale nadal przeciekają, spróbuj je dokręcić. W przeciwnym razie wymień je.

Nieszczelne węże i uszczelki drzwi to najczęstsze przyczyny wycieków z pralki. Upewnij się, że dokręciłeś je prawidłowo. Jeśli problem nadal występuje, sprawdź, czy węże nie są uszkodzone. Sprawdź również ciśnienie wody. Zbyt duża ilość detergentu również może spowodować wyciek. Nie panikuj – te przyczyny są łatwe do naprawienia. Jeśli wypróbowałeś wszystkie powyższe sposoby, prawdopodobnie problem tkwi w wężach.

Niekiedy problemem jest po prostu uszczelka drzwi. Może stać się uszkodzona lub perforowana z czasem, pozwalając wodzie wyciekać przez nią. Sprawdź uszczelkę i jeśli to konieczne, wymień ją. W przeciwnym razie rozwiąże to problem tylko tymczasowo. Uszczelka drzwi jest istotną częścią Twojej pralki. Oprócz wymiany uszczelki drzwi, powinieneś również sprawdzić, czy wokół niej nie ma wilgoci. Czyść uszczelkę drzwi regularnie, aby uniknąć wycieków wody.

W większości przypadków wycieki w rurze wlotowej pralki są spowodowane luźnymi rurami lub uszkodzonymi zaworami. Aby rozwiązać problem wycieków wody, możesz spróbować odciągnąć maszynę od ściany i poczuć się wokół wkładu rury, aby sprawdzić, czy nie ma luźnych rur. Należy również oczyścić rurę wlotową z brudu i zanieczyszczeń. Dirt pileup w rurze może zakłócić zdolność zaworu do kontrolowania przepływu wody. Jeśli nie jesteś w stanie naprawić wycieku, powinieneś zadzwonić do doświadczonego technika naprawczego po pomoc.

Jeśli problem nie ustępuje, spróbuj wymienić węże w maszynie. Niektóre z nich zatkały się kłaczkami i mogą nie odprowadzać wody prawidłowo. Jeśli nie możesz znaleźć zamiennika dla nich, możesz spróbować wymienić węże. Nowe węże można kupić w sklepie z narzędziami lub centrum domowym. Upewnij się, że wyłączysz główną wodę przed wymianą węży.

Pomimo oczywistej niedogodności, naprawa nieszczelnej pralki nie jest bardzo skomplikowana, jeśli masz odpowiednią wiedzę i narzędzia. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek napraw, wyłącz przewód zasilający i zawory wodne, aby zapobiec jakimkolwiek obrażeniom. Jeśli woda wylewa się pod myjką, winowajcą może być uszkodzona pompa wodna lub kompromisowe węże łączące ją. Ta wadliwa pompa będzie się trząść lub dudnić i spowoduje wyciek wody pod myjką.

Jeśli woda wylewa się z pralki podczas cyklu płukania, są szanse, że uszczelka wanny pękła. Jeśli tak, wyjmij kosz do wirowania i odwróć myjkę. Jeśli nie możesz dostać się do wycieków, możesz sprawdzić węże i uszczelki za pomocą płaskiego śrubokręta. Wymiana uszczelek zapobiegnie przyszłym wyciekom.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top