Co należy zrobić, gdy kuchenka gazowa zaczyna strzelać płomieniami?

Co należy zrobić, gdy kuchenka gazowa zaczyna strzelać płomieniami? Po pierwsze, należy wyłączyć zasilanie kuchenki. Następnie należy zdjąć pokrywę palnika z problematycznego palnika. Jeśli płomienie nadal występują, możliwe jest, że przewody lub połączenia są poluzowane. Jeśli masz zapalniczkę z długą rączką, użyj jej. Jeśli kuchenka gazowa nadal strzela płomieniami, być może trzeba będzie wymienić zapalnik lub światło pilotujące.

Gdy kuchenka gazowa zaczyna strzelać płomieniami, najprawdopodobniej palnik nie jest prawidłowo wyregulowany. Może to być przyczyną nierównomiernych płomieni. Sprawdź ciśnienie gazu na palniku. Następnie sprawdź, czy nasadka palnika jest prawidłowo zamontowana. Jeśli nie, to prawdopodobnie jest to brudny palnik. Powinieneś wyczyścić nasadkę palnika sprężonym powietrzem przed wymianą zaworu gazowego.

Uciek gazu jest najpoważniejszym zagrożeniem ze strony kuchenki gazowej. Gaz może wystrzelić w powietrze i spowodować toksyczną substancję chemiczną zwaną tlenkiem węgla. Nie włączaj świateł ani urządzeń, dopóki sytuacja nie zostanie sprawdzona przez wykwalifikowanego specjalistę. W przypadku stwierdzenia wycieku należy ewakuować cały dom i zadzwonić pod numer 911. Zwróć uwagę na zapach gazu. Nie jest to ładny widok, a Ty możesz odczuwać mdłości lub zawroty głowy. Jeśli wystąpią te objawy, natychmiast zadzwoń do firmy gazowej.

Drugą możliwą przyczyną żółtego płomienia jest brudne paliwo. Jeśli używasz białego gazu, możesz przekręcić butle z paliwem palnika do pozycji OFF. W ten sposób usuniesz zanieczyszczenia znajdujące się wewnątrz i zapewnisz prawidłowe funkcjonowanie kuchenki. Jeśli jednak używasz parafiny, oleju napędowego lub innych paliw zawierających sadzę, musisz regularnie czyścić dyszę. Niezależnie od tego, co jest przyczyną żółtego płomienia, jest to znak, że piec wymaga czyszczenia.

Inną możliwą przyczyną jest częściowo zablokowana dysza gazowa. Jest to część, która wtłacza gaz do kubka palnika. Otwór ma precyzyjną średnicę, a jeśli dysza jest częściowo zablokowana, przepływ gazu jest zmniejszony lub jakość płomienia jest zmniejszona. Powinieneś wyczyścić dyszę gazową, aby przywrócić jej funkcjonalność. Jeśli nie możesz znaleźć winowajcy, wezwij wykwalifikowanego technika. Jeśli nie jesteś w stanie rozwiązać problemu, technik może wymienić dyszę gazową.

Jeśli twoja kuchenka gazowa nadal emituje żółty płomień, może być wadliwy zapłonnik. Jeśli zapłonnik jest zły, sprawdź czy nie ma luźnych połączeń lub zwarć. Upewnij się również, że system elektryczny działa prawidłowo, kontaktując się z profesjonalistą. Jeśli piec gazowy nadal emituje żółty płomień, może to świadczyć o wadliwym działaniu regulatora powietrza. W takim przypadku może być konieczna wymiana całej jednostki.

Proste czyszczenie może wyeliminować 75 procent problemów spowodowanych przez palnik gazowy. Jeśli zapłonnik jest brudny, należy zdjąć nasadkę na palniku i usunąć wszelkie ciała obce. Następnie pozwól palnikowi wyschnąć całkowicie przed ponownym montażem. Jeśli nie możesz zdjąć nasadki palnika, sprawdź układ zapłonowy. Do czyszczenia zapłonnika można użyć szczotki o małej średnicy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top