Rozwiązywanie problemów z kuchenką gazową – Dlaczego kuchenka gazowa gaśnie?

Jeśli szukałeś odpowiedzi na pytanie „Dlaczego kuchenka gazowa gaśnie?”, prawdopodobnie natknąłeś się na kilka typowych przyczyn i nie jesteś pewien co dalej. Poniżej wymieniono kilka częstych powodów, dla których Twój piecyk gazowy przestaje działać. Oto jak je naprawić i uniknąć ponownej awarii pieca! Mam nadzieję, że te informacje pomogą Ci naprawić kuchenkę gazową tak szybko, jak to możliwe!

Zatkana głowica palnika. Czasami głowica palnika jest zatkana i to powoduje, że gaz przestaje płynąć do palnika. Aby oczyścić ten problem, należy zdjąć pokrywę palnika. Następnie użyć spinacza do papieru, aby wyczyścić wszelkie gruzy lub inne cząstki, które mogą zatykać zawór. Po wykonaniu tej czynności, gaz powinien zacząć płynąć. W przeciwnym razie płomień może zgasnąć losowo. Aby wyczyścić pokrywę palnika, usuń wszelkie jedzenie lub zanieczyszczenia, które spadły na nią.

Nieszczelna linia gazowa. Jeśli kiedykolwiek miałeś wyciek gazu, prawdopodobnie zauważyłeś, że twoja kuchenka gazowa działa bez płomieni. Jest to niezwykle niebezpieczne, ponieważ może wypełnić twój pokój wybuchowym gazem. Każda mała iskra może spowodować znacznie większe szkody. Ponadto, palnik może wydawać dziwny, przypominający wiatr dźwięk. Jeśli zauważysz, że działa, ale nadal emituje słaby pomarańczowy płomień, sprawdź, czy nie ma nieszczelnych rur i skontaktuj się z firmą gazową o pomoc.

Zablokowany palnik. Jeśli światło pilotujące Twojej kuchenki gazowej działa nieprawidłowo, może być zatkane. Jeśli tak, będziesz chciał dowiedzieć się, jak ponownie zapalić go, zanim wybuchnie. Wiele modeli jest chronionych przez mechanizm zabezpieczający. Jeśli masz problemy z palnikiem, możesz spróbować użyć spinacza do papieru lub ostrego przedmiotu, aby usunąć zanieczyszczenia. Po ponownym włączeniu kuchenki płomień powinien pozostać włączony.

Awaria palnika. Jeśli palnik powierzchniowy Twojej kuchenki działa nieprawidłowo, prawdopodobnie zgasło światło pilotujące. Zabrudzony zespół pilotujący wytwarza „leniwy” płomień, który jest zakłócany przez przeciąg z głównych palników. Prowadzi to do spadku temperatury na termoparze, która następnie zamyka zawór gazowy. Najprostszym rozwiązaniem tego problemu jest oczyszczenie otworu lampki pilotowej i wyregulowanie zapłonu.

Piekarnik jest częściowo zablokowany przez zanieczyszczenia. Przeszkoda zakłóca przepływ gazu do piekarnika. Inne możliwe przyczyny to zatkane przewody gazowe, pusty zbiornik gazu lub brak gazu. Jeśli znalazłeś przeszkodę w linii gazowej, zadzwoń do firmy gazowniczej i każ im to sprawdzić. Podczas gdy czekasz na technika, aby wyjść, możesz sprawdzić kolor piekarnika. Płomień powinien być niebieski lub chłodny.

Jeśli piec gazowy nie jest wentylowany, ważne jest, aby natychmiast go wyłączyć. Może to doprowadzić do zatrucia tlenkiem węgla. Nawet jeśli wyłączysz piecyk, nadal emituje on opary. Aby zapobiec temu problemowi, piecyki gazowe powinny być zawsze podłączone do wylotu spalin. Ponadto, wiele piecyków posiada światło pilotowe podobne do tych, które można znaleźć w podgrzewaczach wody i piecach. Bez światła pilotującego urządzenie nie zapali się. Jeśli zauważysz, że płomień jest żółty lub pomarańczowy, możesz mieć problem z produkcją tlenku węgla.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top