Jak odnowić lodówkę

Jeśli Twoja lodówka osiągnęła koniec swojego życia, być może nadszedł czas, aby zacząć oszczędzać i kupić nową. W ten sposób zaoszczędzisz na kosztach energii i napraw. Dodatkowo, nowe lodówki są bardziej energooszczędne niż ich starsze odpowiedniki. Możesz również być w stanie zaoszczędzić pieniądze, nie musząc uzyskać naprawy dla swojej starej lodówki, zwłaszcza jeśli była to lodówka wysokiej jakości. Oto kilka znaków, że może to być czas, aby odnowić swoją lodówkę:

Pierwszy, zmierzyć szczelinę między drzwiami a uszczelką. Jest ona zazwyczaj przymocowana za pomocą śrub sześciokątnych. Powinieneś poluzować śruby, aby usunąć uszczelkę. Następnie zainstaluj nową uszczelkę do drzwi. Może się okazać, że konieczna będzie również wymiana wykładziny drzwiowej. Powinieneś przeczytać instrukcję obsługi właściciela lub online, aby uzyskać odpowiednie informacje. Jeśli masz drogie urządzenie, możesz również odwiedzić stronę internetową producenta, aby uzyskać odpowiednią uszczelkę zastępczą.

Jeśli kupisz nową lodówkę i nie chcesz jej używać, możesz sprzedać starą. Ważne jest, aby być uczciwym co do wieku starej lodówki, ponieważ możesz być w stanie sprzedać działające części. Często ludzie nie wiedzą, że mogą poddać stare lodówki recyklingowi, ponieważ zawierają one materiały niebezpieczne. Aby poddać recyklingowi starą lodówkę, skontaktuj się z lokalnym sklepem z urządzeniami do naprawy lub centrum recyklingu.

Drzwi lodówki powinny być czyste i wolne od resztek jedzenia. Należy wyczyścić uszczelki drzwiowe za pomocą roztworu sody oczyszczonej i wody co najmniej raz w roku. Oprócz czyszczenia drzwi, należy regularnie czyścić uszczelkę. Uszczelka powinna być wolna od okruchów i brudu. W przypadku pękniętej uszczelki, Twojej lodówce trudniej będzie utrzymać odpowiednią temperaturę. Najlepiej jest czyścić uszczelkę drzwi wilgotną szmatką, aby zapobiec uszkodzeniu uszczelki przez okruchy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top