Jak sprawdzić, czy lodówka jest uszkodzona

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy sprawdzić, czy lodówka jest uszkodzona, jest przewód elektryczny. Jeśli przewód jest uszkodzony, nie należy używać urządzenia. W międzyczasie można spróbować innego urządzenia w pobliżu. Należy również sprawdzić skrzynkę wyłączników i skrzynkę bezpieczników. Może się okazać, że zły przewód obwodu spowodował zadziałanie wyłącznika w lodówce. Jeśli problem nie jest z gniazdka, może być z lodówki kompresor.

Inny wskaźnik, że lodówka jest uszkodzony jest zimny wyciek powietrza. Kiedy temperatura wzrasta, wentylator parownika przestaje działać, przez co jedzenie wewnątrz lodówki staje się ciepłe. Aby sprawdzić, czy to jest problem, włącz przełącznik światła na lodówce. Powinien on zostać wyłączony, gdy drzwi są o ułamek cala od zamknięcia. W przeciwnym razie lodówka może nie działać zgodnie z oczekiwaniami, co prowadzi do zepsucia żywności i wyższych rachunków za energię.

Jeśli wnętrze lodówki jest ciepłe, to znaczy, że się przegrzewa. Silnik walczy o schłodzenie zawartości wewnątrz. Jest też prawdopodobne, że na pojemnikach z żywnością powstaną kropelki potu. Jeśli te oznaki są obecne, czas zabrać lodówkę do naprawy. W takim przypadku może być konieczna wymiana całej lodówki. Istnieje wiele innych znaków, aby szukać, które wskazują, że lodówka potrzebuje naprawy.

Sprawdź ustawienie temperatury w lodówce, aby określić, czy jest to problem z termostatem. Jeśli to termostat, należy skonsultować się z serwisem naprawczym lodówki. W przeciwnym razie należy użyć termometru, aby sprawdzić temperaturę wewnątrz. W przypadku, gdy termometr działa nieprawidłowo, można wymienić uszczelkę. Alternatywnie można wymienić uszczelkę drzwi, która jest dostępna w każdym sklepie z narzędziami. Aby wymienić uszczelkę, odkręć śruby, które trzymają drzwi w miejscu.

Grzechoczące dźwięki wskazują, że coś poluzowało się wewnątrz lodówki. Najczęstszymi winowajcami są luźne cewki skraplacza, rury kompresora i nierówne rolki lub stopy. Jeśli te dźwięki są obecne, możesz wyregulować stopy lub wyregulować cewki skraplacza za pomocą śrubokręta lub klucza. Jeśli jednak dźwięki nadal się utrzymują, czas wezwać profesjonalistę.

Gdy system chłodzenia lodówki przestaje działać, żywność w zamrażarce nie jest zimna, a zamrażarka nie robi się zimna, są to oznaki, że Twoja lodówka ma usterkę. Temperatura w lodówce będzie wyprowadzona z równowagi, a żywność będzie się psuć. Jeśli zauważysz, że te znaki utrzymują się, należy rozważyć, aby mieć go naprawić zamiast wymieniać. Podobnie, możesz odwiedzić serwis naprawy lodówek, aby uzyskać więcej informacji na temat innych urządzeń.

Uszkodzona lodówka sprawi, że twoje jedzenie zepsuje się przed upływem terminu ważności. Podczas gdy naprawa lodówki może nie być natychmiastową poprawką, koszt wymiany uszkodzonej lodówki może łatwo przekroczyć jej koszt wymiany. Możesz jednak przedłużyć jej żywotność, wykonując podstawowe czynności konserwacyjne, takie jak utrzymanie żywności oddzielonej na półkach i zapewnienie, że nie ma żadnych przeszkód w otworach wentylacyjnych. Ponadto powinieneś wymienić lodówkę, jeśli nie działa ona prawidłowo.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top