Na co zwrócić uwagę wybierając lodówkę

Prawdopodobnie natknąłeś się na setki różnych modeli, rozmiarów i kolorów lodówek. Liczba opcji doprowadziła do zamieszania dla wielu konsumentów. Z setkami różnych funkcji, z których niektóre kiedyś były uważane za dodatki, dziś są niemal koniecznością. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszą lodówkę do Twojej kuchni. Zrób listę funkcji, które są dla Ciebie niezbędne i rozważ zakup droższego modelu, jeśli nie potrzebujesz dodatkowych funkcji.

Rozmiar: Rozmiar lodówki określi, ile miejsca może ona pomieścić. Dobry rozmiar jest kluczowy, jeśli musisz przechowywać duże ilości żywności. Duża lodówka daje również więcej miejsca do przechowywania, więc upewnij się, aby wziąć to pod uwagę. Mniejsza lodówka będzie tańsza niż duża, więc weź pod uwagę rozmiar swojej kuchni, decydując się na nową lodówkę. Poniżej wymieniono kilka ważnych czynników do rozważenia przy wyborze lodówki.

Głębokość: Lodówka występuje w różnych głębokościach: counter-depth to płytki model, natomiast standardowa głębokość rozciąga się do sześciu cali nad ladą. Ta głębokość wpływa na sposób otwierania, a także na to, ile miejsca zajmuje. Upewnij się, że uzyskasz odpowiednie pomiary, aby nie było niespodzianek w dniu instalacji. Lodówka, która jest zbyt głęboka, będzie wymagała użycia drugiego urządzenia do przechowywania artykułów spożywczych.

Bezpieczeństwo: Posiadanie dziecka w pobliżu może sprawić, że lodówka stanie się zagrożeniem dla dzieci. Niektóre modele mają wbudowane systemy alarmowe, które dadzą Ci znać, jeśli dziecko bawi się lodówką lub zostawiło drzwi otwarte. Lodówka z drzwiami zabezpieczonymi przed dziećmi może obniżyć temperaturę wewnątrz, a zamknięcie ich na klucz uniemożliwi małym rączkom rozlanie napojów lub zjedzenie lodów. Wreszcie, jeśli jesteś mamą, lodówka, która chroni twoje jedzenie przed narażeniem na nieprzyjemny zapach, jest koniecznością.

Jeśli nie jesteś pewien co do rozmiaru nowej lodówki, możesz zmierzyć swój istniejący model przed zakupem. Następnie porównaj pomiary, aby zobaczyć, jaki powinien być rozmiar Twojej nowej lodówki. Wymiana powinna być taka sama lub nieco mniejsza niż istniejąca. Jest to szczególnie ważne, jeśli znajduje się ona w zagłębionym zakątku. Jeśli kupujesz nową lodówkę dla członka rodziny, upewnij się, że pasuje do dostępnej w niej przestrzeni.

Styl – Chociaż możesz nie mieć wyznaczonego stylu dla swojej lodówki, powinieneś rozważyć jej projekt. Kuchnie o tematyce retro mogą skorzystać z czerwonej lodówki. Jednak może ona nie być odpowiednia dla wszystkich domów. Podobnie, otwarte mieszkanie w stylu loftowym może skorzystać z eleganckiej lodówki ze stali nierdzewnej. Powinieneś również rozważyć, czy będziesz korzystać z lodówki przez następne kilka lat, a nawet dekady.

Wykończenie – Lodówki ze stali nierdzewnej mają ponadczasowy wygląd, który nie ulega dacie. Lodówki ze stali nierdzewnej są zazwyczaj odporne na odciski palców, ale czarne lodówki ze stali nierdzewnej mogą się zarysować. Lodówki ze stali nierdzewnej są droższe niż ich białe odpowiedniki, ale nadal będą wyglądać stylowo w kuchni. Możesz nawet wybrać lodówkę w stylu retro z charakterystycznym wyglądem zewnętrznym. Charakterystyczna lodówka może wyróżniać się wśród innych w Twojej kuchni, czyniąc z niej punkt centralny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top