Jak wyczyścić zlew

Jeśli kiedykolwiek miałeś problem z czyszczeniem zlewu, możesz zastanawiać się, jak usunąć cały brud, który się gromadzi. Aby to ułatwić, możesz użyć mieszanki soku z cytryny i sody oczyszczonej. Wymieszaj dobrze te dwa składniki, a następnie pozostaw na 10 minut, po czym spłucz ciepłą wodą. Soda oczyszczona jest naturalnym środkiem czyszczącym, który rozkłada tłuszcz i brud. Posyp trochę na trudno dostępne miejsca i szoruj szczoteczką do zębów.

Aby odetkać odpływ, wlej do niego mieszankę gorącej wody i octu. Odczekaj pięć minut, a następnie wlej do odpływu zimną wodę. Powtarzaj proces kilka razy w tygodniu, aby upewnić się, że mieszanka działa. To remedium jest świetne do usuwania zapachów i zanieczyszczeń. Może również pomóc w zapobieganiu zatkaniom. Aby usunąć zapachy, wlej gorącą wodę do odpływu i uruchom ją kilka razy.

Zarysowania są prawdziwym utrapieniem, zwłaszcza jeśli twój zlew jest ze stali nierdzewnej. Kiedy jedzenie i chemikalia utkną w zlewie, może to doprowadzić do korozji. Aby zapobiec temu problemowi, użyj gumowej maty lub metalowej siatki, która może złapać jedzenie i chemikalia. Zapobiegnie to gromadzeniu się żywności na zlewie i utrzyma przepływ wody. Kiedy skończysz, wytrzyj cały zlew miękką szorowarką.

Możesz użyć łagodnego mydła do naczyń lub środka czyszczącego do codziennego czyszczenia zlewu. Pamiętaj, aby uniknąć ściernych środków czyszczących, ponieważ mogą one zużywać się uszczelniacz na zlewie. Dla betonowego zlewu, należy użyć nie ściernego środka czyszczącego zamiast. Po umyciu zlewu, upewnij się, że dokładnie go wysuszyć za pomocą ręcznika z mikrofibry. Użycie ręcznika z mikrofibry pomoże utrzymać plamy z wody i kamień z budowania.

Po umyciu, nie zostawiaj jedzenia siedzącego w zlewie przez kilka godzin. Może ono rozwijać bakterie i rozprzestrzeniać zarazki. Zawsze należy myć naczynia po wrzuceniu do nich resztek jedzenia. Jeśli nie potrafisz utrzymać zlewu w czystości, zainwestuj w pojemnik na kompost. To nie tylko utrzyma zlew w czystości i sanityzacji, ale także utrzyma jego błyszczący wygląd. Gdy masz już kosz kompostowy, możesz wykorzystać resztki jedzenia do zagospodarowania resztek.

Najlepszym sposobem na wyczyszczenie zlewu jest użycie łagodnego roztworu czyszczącego. Może to być wykonane z sody oczyszczonej i wody. Działa dobrze dla większości typów zlewów, ale nie jest zalecany dla żeliwa. Podczas czyszczenia zlewu ze stali nierdzewnej, można wymieszać odrobinę sody oczyszczonej z wodą i dokładnie wyszorować nią zlew. Pamiętaj, aby po wszystkim wytrzeć zlew do sucha ściereczką z mikrofibry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top