Jak usunąć rdzę z czajnika – domowe sposoby

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak usunąć rdzę z czajnika, możesz skorzystać z tych domowych sposobów. Coca-Cola jest doskonałym środkiem do usuwania rdzy. Wlej sodę aż do linii napełnienia czajnika. Następnie pozostaw ją na noc lub 20 minut, aby zadziałała. Ocet może być również stosowany do usuwania rdzy i kamienia z czajników. Rozcieńczony ocet może być również używany do polerowania zewnętrznej części czajnika.

Choć ocet jest najlepszym rozwiązaniem do usuwania rdzy z czajnika, jest również niedrogi, nietoksyczny i łatwy w użyciu. Powinieneś użyć zwykłego białego octu do tego celu, ponieważ ocet jabłkowy przeniknie przez plastikowe materiały czajnika i może zniekształcić smak zaparzonych napojów. Jeśli nie jesteś pewien, jakiego rodzaju octu użyć, spróbuj zmieszać 500 mililitrów wody z łyżką stołową soku z cytryny. Następnie gotuj mieszaninę przez około 20 minut, po czym wylej sok z cytryny. Gdy płyn ostygnie, dokładnie wypłucz czajnik zimną wodą.

Innym sposobem na wyczyszczenie zewnętrznej części czajnika jest użycie oliwy z oliwek. Dzięki temu wyczyścisz wszelkie luźne minerały. Następnie wysusz go za pomocą niestrzępiącej się szmatki. Alternatywnie, jeśli masz czajnik ze stali nierdzewnej, możesz natrzeć niewielką ilość oliwy z oliwek na szmatkę, a następnie wytrzeć powierzchnię. Inną skuteczną metodą jest użycie połówki cytryny zanurzonej w soli. Opłucz czajnik dobrze po tym i będzie tak dobry jak nowy.

Przy użyciu czajnika, jest prawdopodobne, że rdza będzie się budować, ponieważ jest stale narażony na działanie wody. Twarda woda, zwłaszcza w obszarach o twardym zaopatrzeniu w wodę, może prowadzić do rdzy. Gdy tak się stanie, kamienie wodne zatkają element grzewczy, czyniąc czajnik nieefektywnym. Ważne jest, aby jak najszybciej usunąć rdzę z czajnika, zanim zacznie ona uszkadzać czajnik.

Jeśli rdza jest uparta, możesz spróbować użyć roztworu sody oczyszczonej i wody. Upewnij się, że rozcieńczasz roztwór wodą, zanim użyjesz go do czyszczenia czajnika. Po zakończeniu działania roztworu należy dokładnie wypłukać czajnik świeżą wodą. Możesz nawet użyć roztworu octu do usunięcia uporczywych osadów. Stosując domowy środek na rdzę na czajniku, możesz użyć wody do podlewania roślin.

Dodanie odrobiny octu do wody w czajniku może sprawić, że znów będzie on lśnił. Usuwa on również kamień z filtra i pomaga zapobiegać gromadzeniu się rdzy. Innym rozwiązaniem na osadzanie się rdzy jest moczenie czajnika w oliwie z oliwek. Oliwa z oliwek może być również używana do polerowania czajników ze stali nierdzewnej. To rozwiązanie nie uszkodzi czajnika, ale może uszkodzić element grzewczy i doprowadzić do rdzy.

Jednym z najszybszych domowych sposobów na usunięcie rdzy jest zrobienie pasty z sody oczyszczonej i wody. To rozwiązanie powinno być wystarczająco gęste, aby przylegać do plamy rdzy. Następnie należy wyszorować mieszaninę wełną stalową lub szczotką drucianą. Być może będziesz musiał powtórzyć ten proces kilka razy, aby rdza została całkowicie usunięta. Ale nie poddawaj się! Wypróbuj te środki zaradcze, a zobaczysz, jak łatwe są naprawdę!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top