Jaki blat wybrać do podwieszanego zlewu?

Jaki blat wybrać do podwieszanego zlewu? Podczas gdy wiele osób pójdzie z klasycznym wyglądem marmuru, istnieją również inne dostępne opcje. Zarówno marmur jak i granit to piękne opcje. Jako bonus, oba są bardzo trwałe i występują w różnych kolorach. Jeśli szukasz bardziej nowoczesnego stylu, rozważ wybór kwarcowego kamienia inżynierskiego. Kwarc jest wykonany z kwarcu i jest dostępny w niesamowitej gamie kolorów, wzorów i tekstur.

Wybierając materiał na blat i zintegrowany zlew, rozważ kształt otworu. Będziesz chciał się upewnić, że zlew pasuje do otworu tak blisko, jak to możliwe. Większość zlewozmywaków jest dostarczana z kartonowym szablonem, który pozwoli Ci uzyskać dokładne wrażenie wielkości otworu na zlew. Następnie można zainstalować zlew poprzez wycięcie mniejszego otworu niż rozmiar otworu. Należy pamiętać, aby wyciąć otwór w blacie nieco mniejszy niż rozmiar komory, ponieważ obręcz zlewu będzie opierać się o blat.

Zlewozmywaki podtynkowe są również dostępne. Ponieważ dołączają one do spodu blatu, te zlewy muszą być wykonane z materiałów odpornych na wodę. Na przykład, marmurowe blaty mogą nie działać z podmontowanymi zlewami. Zlewy podblatowe są zazwyczaj wykonane z porcelany, miedzi lub pokrytego emalią żeliwa. Wymagają one również szafki pod zlewem, aby ukryć instalację hydrauliczną. Ci, którzy chcą zainstalować je sami, powinni podjąć działania, aby upewnić się, że mają wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić zlew.

Który blat wybrać dla podwieszanego zlewu, zależy od projektu Twojej łazienki. Ci, którzy mają półki, mogą wykorzystać je do przechowywania, ale wybierz blat z półkami, aby ukryć rury. Niektóre zlewy mają spódnicę, która zapewnia dodatkową przestrzeń. Inne są montowane na szafkach bazowych, które zapewniają przestrzeń na blacie i miejsce do przechowywania. Możesz również wybrać blat, który jest zamontowany na szafce bazowej. To również da Ci więcej elastyczności, aby dostosować wysokość zlewu.

Materiał, który wybierzesz dla blatu wokół podwieszanego zlewu, powinien być trwały i łatwy do czyszczenia. Jeśli jest to kamień naturalny, powinieneś zdecydować się na wersję uszczelnioną, ponieważ będzie łatwiejszy w utrzymaniu i mniej prawdopodobne, że się zabarwi. Granit z kolei jest substancją naturalną i będzie absorbował niektóre uszczelniacze i będzie musiał być uszczelniony. Sprawdź u producenta, aby zobaczyć, czy blat, który rozważasz, jest kompatybilny z materiałem, który wybierzesz.

Podwieszany zlew wymaga blatu, który nie będzie się kruszyć, pękać ani odpryskiwać. Wybierz taki, który utrzyma się pod całym zużyciem i utrzyma swój nowy wygląd przez długi czas. Wiszący zlew wymaga również blatu, który jest trwały i wodoodporny. Możesz wybrać blat wykonany z kamienia lub porcelany, który jest zarówno stylowy, jak i praktyczny. Tego typu blat często stosowany jest w łazience, gdzie korzysta się z niego codziennie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top