Jak szybko i łatwo odetkać zlew w domu

Oto kilka wskazówek, jak odetkać poważnie zatkany zlew. Najprostszym sposobem na odetkanie zatkanego odpływu jest zagotowanie wody. Wrząca woda działa najlepiej, jeśli wlewa się ją do odpływu w dwóch lub trzech etapach, a ty powinieneś pozwolić mieszance pracować w odpływie między kolejnymi wlewami. Upewnij się, że nalewasz wodę powoli, tak że nie rozpryskuje się, inaczej możesz zostać spalony.

Przede wszystkim, nie używaj chemicznych środków czyszczących do drenażu. Mogą one spowodować więcej szkód niż pożytku. Zaleganie spowodowane uporczywymi zatorami może być szkodliwe dla Twoich oczu i skóry. Gotowanie wody w garnku przez kilka minut może rozluźnić uparty zator. Jest to również prosty sposób na odblokowanie zlewu, więc równie dobrze możesz go użyć.

Jeśli zator jest rurą, można użyć węża spustowego z drutu, aby go oczyścić. Wąż drenażowy drutu może być nawinięty wokół wieszaka na płaszcze, a następnie włożony do rury. Ten drut powinien być podawany powoli i delikatnie, tak że nie popycha zatoru dalej w dół rury. Gdy wąż druciany przeszedł przez rurę, można go wtedy usunąć. Jeśli odpływ jest zatkany dużą ilością gruzu, należy uruchomić gorącą wodę, aby zapewnić, że rura jest clear.

Soda oczyszczona i ocet to dwa wspólne produkty gospodarstwa domowego, które odblokowują zlew. Soda oczyszczona i ocet mieszanka, podczas gdy proste rozwiązanie, jest skuteczny w dislodging uporczywe clogs. Mieszanie tych dwóch składników gospodarstwa domowego wytwarza energiczną reakcję chemiczną, która usuwa zator. Aby zastosować to remedium, należy wymieszać pół filiżanki sody oczyszczonej z połową filiżanki białego octu. Następnie należy wlać gorącą wodę i pozostawić na około 15 do 30 minut.

Jeśli nie jesteś w stanie uzyskać dostępu do tłoka lub nie masz pewności, jakiego typu użyć, standardowy tłok do filiżanki może pomóc rozluźnić zator. Ważne jest, aby użyć tłok w kształcie filiżanki, w przeciwieństwie do tłok z kołnierzem, który nie będzie tworzył szczelnego zamknięcia na odpływie. Podczas korzystania z tego narzędzia, należy być bardzo ostrożnym, ponieważ chemiczne środki czyszczące mogą rozpryskiwać się w twoim drenie.

Przed wypróbowaniem którejkolwiek z powyższych metod, najlepiej jest zidentyfikować źródło problemu. Większość zatorów jest spowodowana przez zatkany syfon. Zlokalizowanie pułapki jest pierwszym krokiem. Następnie, użyj wiadra lub metalowego wieszaka na płaszcze, aby oczyścić rurę spustową. Usuń niezdatne przedmioty ze zlewu i spróbuj uruchomić wodę przez rurę.

Użyj sody kaustycznej. Soda kaustyczna jest potężnym środkiem chemicznym, który może usunąć zatory, ale pamiętaj, aby dokładnie przestrzegać wskazówek. Soda kaustyczna jest niezwykle niebezpieczna, więc należy używać jej z ostrożnością. Aby go użyć, weź około trzech łyżek stołowych na galon wody i wymieszaj go z drewnianą łyżką. Odczekaj 20-30 minut, zanim spłuczesz ją wrzącą wodą.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top